En iyi mobil futbol oyunları yazımızda klasikleşmiş FIFA ve PES mobil oyun versiyonlarının dışında sizlerin çok daha fazla eğlenebileceği iki mobil oyuna değineceğim. Biri Dream League Soccer 2019, diğeri ise New Star Soccer

Aslında webmachinology sitemizde oldukça kapsamlı New Star Soccer mobil oyunun incelemesini yaptı. Yazıyı burada bulabilirsiniz: New Star Soccer İnceleme

New Star Soccer hakkında ekstradan söylebileceğim tek şey herhalde simülasyon tarzında oyunları sevmiyorsanız ve daha çok oyunun içinde ki oyunculara hükmetip, futbol zekanızı ve yetenekleriniz kullanmak istiyorsanız o zaman Dream Soccer League 2019 tam sizlik.

Dream SoccerLeague 2019 aslında tam anlamıyla FIFA ve PES gibi mobil oyunlara en iyi alternatif olarak çıktı piyasaya. DLS markası altında First Touch Games tarafından çıkartılan oyun uzun bir süredir hem Google Play hem de AppStore bulunmakta.

Dream Soccer League 2019 tam anlamıyla futbol simülatörü değil bu yüzden en iyi özelliği olarak size tam bir menajer havası yaratması oyun içinde. Gerek taktikler gerekse oyuncu hareketleri oldukça tatmin edici bir futbol oyunu sizlere sunmakta Dream Soccer League 2019.

En alt liglerden maceranıza başlıyorsunuz. Belli bir kadronuz ve de kısıtlı bir bütçe. Aslında hepimizin Football Manager gibi oyunlarda bir süre sonra yapmaya çalıştığı, küçük takımları alt liglerden üst liglere oradan da uluslararası kupalar düzeyine çıkarmak tarzında bir ufak senaryasu var.

Maç motoru tabiki o kadar gelişmiş değil. Bir süre sonra rakip yapay zeka ile kontrol edilen oyuncuların nerede ne yapacağını kestirmeniz kolaylaşmaya başlıyor. Özellikle pro-FIFA veya pro-PES oyuncuları iki üç lig çıktıktan sonra oyunun sanki hilesini bulmuş gibi oynamaya başlayabilir.

İşte tam o anda ise çok mükemmel bir tecrübe sağlamasada oyunun Online Multiplayer modu devreye giriyor. Düşünsenize, yazlıkta, tatilde, yolda falan canınız bir maç yapmak istiyor. Kurmuş olduğunuz takım ile gerçek oyunculara karşı kısa süreli maçlar yapıyorsunuz. Üstelik tek bir kuruş bile harcamadan oyuncu transferlerinizi yapıp, rüya takımınızı kurup Online Multiplayer maçlarınıza başlayabilirsiniz.

Oyun içinde size ait olan stadınızı geliştirerek maç yayınlarından ve seyirciden gelirlerinizi artırmanız mümkün. Maç sonları reklam izleyerekte ekstradan bonus gelir elde edebiliyorsunuz. Maç içerisinde istatistikleriniz ne kadar iyiyse o kadar çok oyun içi para kazanıyorsunuz. Ve her şampiyonlukta ve ya lig atlamanızda sizlere ödül oyun içi para veriliyor.

Oyun içi kontroller ise bence FIFA ve PES mobil oyunlarından oldukça daha iyi. Oyunda neredeyse hiçbir takılma yok. Top sürme, yetenek hareketleri, şut, orta açma, pas çeşitleri gibi pek çok oyun içi kontrol mekanizması mevcut.

Oyunu daha önceden deneyimlemediyseniz bence hiç daha fazla vakit kaybetmeden GooglePlay ya da AppStore dan bir an önce indirip oynamaya başlayın derim.